سخن اول

                                                                           سید محمد رستگاری

             جهان امروز جهان تبادل اندیشه و تعامل فرهنگ است.اگر چه در قرن های گذشته و از زمان پای نهادن آدمی بر این کره خاکی تا قرن بیستم میلادی ، این نیروی خشن بدنی و زور بازو و ابزار آلات جنگی و رزمی بوده که نتیجه رویارویی تمدنها ، طوایف ، کشورها و ملتها را مشخص کرده است ، اما اینک و در قرن بیست و یکم آنچه حرف آخر را در آوردگاه تمدنها ، مکاتب و نحله های فکری ، افکار و اندیشه های متعدد و مختلف می زند ، فن آوری اطلاعات  و تکاپوی اطلاع رسانی است.                                                        

     اگر در زمان گذشته به فرض مثال یک ماه طول می کشید تا کاغذ اخبار میرزا صالح شیرازی پس از چاپ بدست خواننده ای در یکی از شهرهای ایران برسد ، اما اینک به مدد صنعت و تکنولوزی ارتباطات می توان نسخه منتشر شده روزنامه ای در آن گوشه دنیا را کمتر از لحظه کوتاهی از طریق شبکه "وب" دریافت کرد.                                        

      امروزه یکی از  مهمترین ابزارها برای مقابله در برابر تهدیدها از یکسو و انتشار فرهنگ و تمدن اسلامی در میان مردم سرگردان و خسته از مادی گرایی مکاتب فکری مختلف از سوی دیگر مبارزه از طریق اطلاع رسانی به جهانیان  و آگاه سازی ملتها از بطن و محتوای تمدن اسلامی و مذهب حقه شیعه جعفری(ع) است.

      نسل ما امروز روز بروز در مقابل پدیده اطلاع رسانی غرب ضعیف و ضعیف تر می شود و علیرغم این ضعف و سستی مع الاسف تهاجم فرهنگی بیگانگان و شبیخون خزنده فرهنگی دشمنان اسلام روز بروز جدی تر و قوی تر می گردد.   

                خار کن در سستی و در کاستن                        خاربن در قوت بر خاستن

        جهان صنعتی امروز با تکیه بر تمام توان اطلاعاتی خود نظیر ماهواره ها ، هواپیماهای جاسوسی ، اینترنت و... و تحمیل یک جنگ رسانه ای تمام عیار بر کشورهای ضعیف ، سعی در قبضه نمودن جهان به نفع خود دارد و علیرغم همه این تکاپو و تهدید کسی را فرصت تفکر در وضعیت ناهنجار خود و جامعه دست نمی دهد . ماهواره ها با پخش تصاویر مغایر و در بسیاری از موارد متضاد با فرهنگ اسلامی جوانهای مستعد ، هوشیار و مذهبی ما را یکایک از قافله تمدن اسلامی می ربایند ، شبکه جهانی اینترنت از سوی دیگر با شکار استعدادهای ارزشمند کشور از طریق سایتهای غیر اخلاقی وموهن خود ، آنها را با دین و مذهب بیگانه می سازد ، کودکان ، جوانان ، میانسالان و حتی بزرگسالان یکایک در زیر تیغ برهنه و زهر آگین فرهنگ غرب جان میدهند و تکنولوژی ، مذهب را به مسلخ می برد.زمانه ، زمانه عجیبی است ، به گمان آخر الزمان شده است!  اما در مقابل این همه تهاجم ما چه کرده ایم ؟ جز اینکه خواب نوشین بامداد رحیل ما را از طی سبیل معرفت و دانش باز داشته و خطر شبیخون فرهنگی دشمن را بر ما بیش از پیش نموده است!پس براستی چه باید کرد؟!                                             

      مگر نه اینست که در صدر اسلام زمانی که خورشید عالم تاب اسلام شبه جزیره عربستان را منور ساخته بود و شریعت نورس و تازه پیامبر روز بروز بر حوزه نفوذ و قدرت خود می افزود ، پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند: اطلبوا العلم من المهد الی اللحد و به تعبیر شاعر شیرین سخن پارسی :                                                                  

چنین گفت پیغمبر راستگوی                           زگهواره تا گور دانش بجوی

مگر پیامبر اکرم (ص) ، فدیه اسرایی که توان و استطاعت مالی جهت پرداخت هزینه آزادی خود را نداشتند این قرار نداده بودند که فرد دربند بایستی در قبال آزادی ، مسلمین را از معلومات خود بهره مند نموده ، باسواد نماید.

      مگر امام باقر (ع) و امام صادق (ع) نبودند که در دوران خفقان حکومت اموی و ریا و تزویرحکومت بنی العباس ، با سلاح علم و دانش به مبارزه با سم پاشیهای دشمنان اسلام و تشیع پرداختند و مسلمین را در زمانی که هنوز غرب در خواب خرگوشی بود ، در دنیای علم و اندیشه سر آمد ساختند. و مگر همین امام صادق (ع) نبودند که در محضر درس ایشان بیش از هشت هزار دانشجوی شیعه و سنی تلمذ می نمودند. و مگر از مکتب امام صادق (ع) نیست که دانشمندان بزرگ مسلمان چون فارابی ، رازی ، ابوریحان و بوعلی سینا پای به عرصه علم و دانش می گذارند.                                   

 بنابر این بر مسلمین و مخصوصا شیعیان است که دوران عزت و اعتلای علمی خود را از یاد نبرند و با بهره گیری از تمام استعداد ها و توانمندیهای خویش بر جایگاه پیشینیان تکیه زنند.

در این راستا  و  به منظور تحقق قسمتی از آرمانهای اصیل اسلامی پایگاه اطلاع رسانی سادات طباطبایی فراشاهی افتتاح و به بهره برداری رسید. از تمامی صاحبنظران ، اساتید حوزه و دانشگاه , دانشجویان ، طلاب علوم دینی  و تمامی کسانی که دغدغه حفظ دین در دوران تهاجم همه جانبه به شریعت دارند تقاضا داریم ما را در پیمودن راه صحیح یاری و مساعدت فرمایند.       

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید        هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

کليه حقوق  سایت متعلق به مدير سايت بوده و هر نوع برداشت از آن  شرعا و قانونا تنها با ذکرمنبع مجاز است