تحقیقات اخیر نگارنده

براساس مطالعات و تحقیقات کتابخانه ای که نگارنده اخیرا داشته ام ، این دسته از سادات طباطبایی پس از مهاجرت از مدینه به اصفهان بتدریج به زواره اردستان آمده و در آنجا ساکن می گردند ، شهر زواره مدتهای مدید به لحاظ سکونت سادات طباطبایی به مدینه السادات معروف بوده است ، سادات طباطبایی فراشاهی و نیز طباطبایی های اردکان ، عقدا ، یزد و مهریز و ... همه و همه  پس از حمله مغول به زواره ، بالاجبار به یزد هجرت نموده اند ، جد طباطبایی های فراشاه امیر غیاث الدین زواری است که فرزندش سید سامع العالی بوده و مسجد سامع الدین زواره نیز از یادگارهای اوست ، متاسفانه این مسجد اخیرا به مسجد سام الدین معروف گردیده ولی حضرت ایت ا... العظمی بروجردی (ره) در شرح حال جد پنجم خود (کتاب خاندان آیت ا... بروجردی که به قلم دانشمند  فقید مرحوم علی دوانی نوشته شده است) نام مسجد را سامع الدین ذکر می نمایند.

ضمنا دو کتاب که به خط حضرت آقای آقاسید ابوالقاسم فراشاهی نوشته شده ، در نسخ خطی کتابخانه وزیری یزد موجود می باشد و محقق ارزشمند جناب آقای کاظم دهقانیان درکتاب وزین « تذکره نصرآباد » نیز بدان اشاره نموده اند. 

همچنین در مجموعه میراث سادات طباطبایی فراشاهی کتابِ خطی « الهدایه فی النحو » بدست آمد ، این کتاب به خط مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالباقی طباطبایی(ره)  در سی ام ماه رمضان المبارک 1292 هجری قمری نوشته شده است.

و نیز تعدادی از استفتائات و مکاتبات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید محمود رستگاری (ره) با علمای عصر چون آیت ا... العظمی حکیم (ره) ،  آیت ا... العظمی میلانی(ره) ، شهید بزرگوار آیت ا... صدوقی(ره)  ، آیت ا... حاج سید عبدالحی طباطبایی (ره) و ... نزد اینجانب موجود می باشد.

مقداری از دست نوشته های والد محترم مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید کاظم رستگاری نیز از جمله میراث فرهنگی باقی مانده و در دسترس این سادات است که به شرط حیات نسبت به تدوین و تالیف آنها اقدام خواهد شد. انشاء ا...

 

 

طباطبا
شجره نامه
کرامات
خاندان
علمای یزد
پایگاه های مذهبی
قصص
مقالات
زندگي نامه
خاطرات
پيوندها
نگارخانه
تماس با ما
صفحه اصلی
آرشیو

کليه حقوق  سایت متعلق به مدير سايت بوده و هر نوع برداشت از آن  شرعا و قانونا تنها با ذکرمنبع مجاز است